Vishay/Dale RLR07C2203GMRSL
RLR07C2203GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2203GMRSL
Brief Description
RES 220K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2203GMRSL.pdf
Availability of RLR07C2203GMRSL
QUANTITY
RLR07C2203GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2203GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2203GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2203GMRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2203GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2203GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C2203GMRSL
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A 6MLF datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 500A DO200AA datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
FUSE 250A 600VAC NON STD FAST datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SHIELDED LEAD W/TIP AMB-110 datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 120MA 4.2 OHM datasheet.pdf