Vishay/Dale RLR07C2204GMBSL
RLR07C2204GMBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2204GMBSL
Brief Description
RES 2.2M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2204GMBSL.pdf
Availability of RLR07C2204GMBSL
QUANTITY
RLR07C2204GMBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2204GMBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2204GMBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2204GMBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2204GMBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2204GMBSL Details Description
Related parts for RLR07C2204GMBSL
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC LINE DRVR/RCVR RS-232 20-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 5.17K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE E 489NH N87 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 1K OHM 1610 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB datasheet.pdf
RES SMD 1.8 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf