Vishay/Dale RLR07C2211FMRSL
RLR07C2211FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2211FMRSL
Brief Description
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2211FMRSL.pdf
Availability of RLR07C2211FMRSL
QUANTITY
RLR07C2211FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2211FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2211FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2211FMRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2211FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2211FMRSL Details Description
Related parts for RLR07C2211FMRSL
IC A/D CONV 14BIT 2.5MSPS 36SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD123 datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 70NS 32PLCC datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 20SSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 25.39MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
TM3685M016BHBA datasheet.pdf
TV 39C 37#20 2#16 PIN RECP datasheet.pdf
+2.7 V to +5.25 V, Micropower, 8-Channel, 125 kSPS, 12-Bit ADC in 16-Lead TSSOP IC datasheet.pdf