Vishay/Dale RLR07C2212FSRE6
RLR07C2212FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2212FSRE6
Brief Description
RES 22.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2212FSRE6.pdf
Availability of RLR07C2212FSRE6
QUANTITY
RLR07C2212FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2212FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C2212FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2212FSRE6
Related LinksRLR07C2, RLR07C2212FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2212FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C2212FSRE6
CONN EDGECARD 34POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 14.2A 3 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
23+23 DIL VERT SOCKET 8.5MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
Connector Header 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP POLY 56UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 16SOIC datasheet.pdf