Vishay/Dale RLR07C2214FRR36
RLR07C2214FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2214FRR36
Brief Description
RES 2.21M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2214FRR36.pdf
Availability of RLR07C2214FRR36
QUANTITY
RLR07C2214FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2214FRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C2214FRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2214FRR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C2214FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2214FRR36 Details Description
Related parts for RLR07C2214FRR36
TRIAC SENS GATE 400V 0.6A TO92-3 datasheet.pdf
VARISTOR 351V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP THIN FILM 8.2PF 25V 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS .100 DL STR PCB datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 630V X5R 1210 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30A 100V TO-220AB datasheet.pdf