Vishay/Dale RLR07C2263FSB14
RLR07C2263FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2263FSB14
Brief Description
RES 226K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2263FSB14.pdf
Availability of RLR07C2263FSB14
QUANTITY
RLR07C2263FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2263FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2263FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2263FSB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2263FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2263FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C2263FSB14
TRIAC SENS GATE 600V 12A TO220AB datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 9BIT 24SOIC datasheet.pdf
VOLTMETER 0-199.9VAC LED PNL MT datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
IC USB SWITCH SPDT DUAL 10UQFN datasheet.pdf
VARISTOR 780V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 6W datasheet.pdf
MICRO 21C P 30" WHT JACKS datasheet.pdf