Vishay/Dale RLR07C22R0GPRE6
RLR07C22R0GPRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C22R0GPRE6
Brief Description
RES 22 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C22R0GPRE6.pdf
Availability of RLR07C22R0GPRE6
QUANTITY
RLR07C22R0GPRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C22R0GPRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C22R0GPRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C22R0GPRE6
Related LinksRLR07C2, RLR07C22R0GPRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C22R0GPRE6 Details Description
Related parts for RLR07C22R0GPRE6
IC PCI-PCI BRIDGE 32-BIT 160-QFP datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf