Vishay/Dale RLR07C22R0GPRSL
RLR07C22R0GPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C22R0GPRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 22 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C22R0GPRSL.pdf
Availability of RLR07C22R0GPRSL
QUANTITY
RLR07C22R0GPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C22R0GPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C22R0GPRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C22R0GPRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C22R0GPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C22R0GPRSL Details Description
Related parts for RLR07C22R0GPRSL
VARISTOR 39V 350A DISC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.19K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 7NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.12KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323 datasheet.pdf