Vishay/Dale RLR07C2322FSR36
RLR07C2322FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2322FSR36
Brief Description
RES 23.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2322FSR36.pdf
Availability of RLR07C2322FSR36
QUANTITY
RLR07C2322FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2322FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C2322FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2322FSR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C2322FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2322FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C2322FSR36
FUSE BOARD MOUNT 250MA 63VAC/VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 20A 125V datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 65M 40-QFN datasheet.pdf
CONN HEADR 58POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN HDR 114POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES 225 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf