Vishay/Dale RLR07C2323FSRSL
RLR07C2323FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2323FSRSL
Brief Description
RES 232K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2323FSRSL.pdf
Availability of RLR07C2323FSRSL
QUANTITY
RLR07C2323FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2323FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2323FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2323FSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2323FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2323FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C2323FSRSL
IC DSC 16BIT 24KB FLASH 18SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS R/A W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 48"L X 37.38"W datasheet.pdf
SWITCH 4POS DIP GULL SEALED SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 2008 datasheet.pdf