Vishay/Dale RLR07C2324FSRSL
RLR07C2324FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2324FSRSL
Brief Description
RES 2.32M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2324FSRSL.pdf
Availability of RLR07C2324FSRSL
QUANTITY
RLR07C2324FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2324FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2324FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2324FSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2324FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2324FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C2324FSRSL
TVS DIODE 10VWM 17VC AXIAL datasheet.pdf
PLUG HOLE .625"DIA STEEL 8 PRONG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
LAMP SILICONE CAP T-1S GREEN datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 100MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 120 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf