Vishay/Dale RLR07C23R7FRRE6
RLR07C23R7FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C23R7FRRE6
Brief Description
RES 23.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C23R7FRRE6.pdf
Availability of RLR07C23R7FRRE6
QUANTITY
RLR07C23R7FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C23R7FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C23R7FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C23R7FRRE6
Related LinksRLR07C2, RLR07C23R7FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C23R7FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C23R7FRRE6
MOSFET 2N-CH 30V 6A 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 200MA SOT23 datasheet.pdf
PLATFORM DEV DGTL VIDEO DM648 datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8TSSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A DO15 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 74A TO-220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf