Vishay/Dale RLR07C2404GMRSL
RLR07C2404GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2404GMRSL
Brief Description
RES 2.4M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2404GMRSL.pdf
Availability of RLR07C2404GMRSL
QUANTITY
RLR07C2404GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2404GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2404GMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.4M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2404GMRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2404GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2404GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C2404GMRSL
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.7V 80MA 5TSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 55NS 64TQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM SOT143 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES 1.55M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf