Vishay/Dale RLR07C2431FSBSL
RLR07C2431FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2431FSBSL
Brief Description
RES 2.43K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2431FSBSL.pdf
Availability of RLR07C2431FSBSL
QUANTITY
RLR07C2431FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2431FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2431FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2431FSBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2431FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2431FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C2431FSBSL
FIXED IND 820UH 340MA 1.27 OHM datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 64POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1=75M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
SGE-245-2-1470 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 1.8V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27 UF 20% 300 VAC RAD datasheet.pdf