Vishay/Dale RLR07C2433FRB14
RLR07C2433FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2433FRB14
Brief Description
RES 243K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2433FRB14.pdf
Availability of RLR07C2433FRB14
QUANTITY
RLR07C2433FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2433FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C2433FRB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2433FRB14
Related LinksRLR07C2, RLR07C2433FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2433FRB14 Details Description
Related parts for RLR07C2433FRB14
RES 130 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 36-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.5A SYNC 6TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 176LQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
ATTENUATOR 3DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 61POS SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
M8 DC 2-WR NO 1.5MM PIG-TAIL M12 datasheet.pdf