Vishay/Dale RLR07C24R3FSRSL
RLR07C24R3FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C24R3FSRSL
Brief Description
RES 24.3 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C24R3FSRSL.pdf
Availability of RLR07C24R3FSRSL
QUANTITY
RLR07C24R3FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C24R3FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C24R3FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C24R3FSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C24R3FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C24R3FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C24R3FSRSL
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.135" NYLON 2.67MM datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 68POS .050 SMD datasheet.pdf
RES 178 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf