Vishay/Dale RLR07C25R5FSRSL
RLR07C25R5FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C25R5FSRSL
Brief Description
RES 25.5 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C25R5FSRSL.pdf
Availability of RLR07C25R5FSRSL
QUANTITY
RLR07C25R5FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C25R5FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C25R5FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C25R5FSRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C25R5FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C25R5FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C25R5FSRSL
RELAY OPTO DPST-NO 100MA 400V datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP/DRIVER DIFF GBW 10-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO SIP 12VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CANMDM-15PH001M7-A174 datasheet.pdf
CONN SATA PLUG 7POS SLD PCB datasheet.pdf
CAP FILM 0.0062UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf
5 V, 12-Bit, Serial 3.8 ms ADC in 8-Pin Package IC datasheet.pdf