Vishay/Dale RLR07C2612FPBSL
RLR07C2612FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2612FPBSL
Brief Description
RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2612FPBSL.pdf
Availability of RLR07C2612FPBSL
QUANTITY
RLR07C2612FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2612FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2612FPBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2612FPBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2612FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2612FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C2612FPBSL
KIT BROWN VGRV W/GROUND 48X72 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
SENS PROX M8 2MM PNP-NO SHIELDED datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS VERT HPI T/H datasheet.pdf
MACH SCREW FLAT PHIL 6-32 50/PK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
INNER PANEL/SUPPORTS HMEP SERIES datasheet.pdf
Crystal 4.9152MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, J-Lead datasheet.pdf