Vishay/Dale RLR07C2612FPRSL
RLR07C2612FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2612FPRSL
Brief Description
RES 26.1K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2612FPRSL.pdf
Availability of RLR07C2612FPRSL
QUANTITY
RLR07C2612FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2612FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2612FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2612FPRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2612FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2612FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C2612FPRSL
JUMPER-H1505TR/A3048G/H1505TR 5" datasheet.pdf
CONN 5POS MINI-DIN MET PANEL MNT datasheet.pdf
RES 69.8 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 11K OHM 0404 datasheet.pdf
CT RELAY HDR ASSY 3P BLUE datasheet.pdf
DIE RD 1-7/8 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf