Vishay/Dale RLR07C2613FSR36
RLR07C2613FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2613FSR36
Brief Description
RES 261K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2613FSR36.pdf
Availability of RLR07C2613FSR36
QUANTITY
RLR07C2613FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2613FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C2613FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2613FSR36
Related LinksRLR07C2, RLR07C2613FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2613FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C2613FSR36
IC RF TXRX FOR NARROWBAND 32QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 7MM RND LENS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
LED 5MM COOL WHITE CLR 12V TS5.5 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 250MW SOD323 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.39UF RADIAL datasheet.pdf