Vishay/Dale RLR07C2614FRBSL
RLR07C2614FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2614FRBSL
Brief Description
RES 2.61M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2614FRBSL.pdf
Availability of RLR07C2614FRBSL
QUANTITY
RLR07C2614FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2614FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2614FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.61M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2614FRBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2614FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2614FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C2614FRBSL
CONN HEADER 15POS 1.25MM VRT SMD datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 4K 28SSOP datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12V OUTPUT 100W datasheet.pdf
BAG STATIC/MOISTURE 16X18" datasheet.pdf
CONN FFC RCPT HSG 26POS 2.54MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 8A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
CABLE 15COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC XGA TYPE-A DMD 0.95 355LCCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf