Vishay/Dale RLR07C26R7FPBSL
RLR07C26R7FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C26R7FPBSL
Brief Description
RES 26.7 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C26R7FPBSL.pdf
Availability of RLR07C26R7FPBSL
QUANTITY
RLR07C26R7FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C26R7FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C26R7FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)26.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C26R7FPBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C26R7FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C26R7FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C26R7FPBSL
CONN RECEPT 2POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog, PWM Dimming Backlight, Lighting 8-uMAX datasheet.pdf
RES 560 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 7SKT CRIMP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 90MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf