Vishay/Dale RLR07C29R4FSBSL
RLR07C29R4FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C29R4FSBSL
Brief Description
RES 29.4 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C29R4FSBSL.pdf
Availability of RLR07C29R4FSBSL
QUANTITY
RLR07C29R4FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C29R4FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C29R4FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)29.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C29R4FSBSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C29R4FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C29R4FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C29R4FSBSL
CONN EDGECARD 26POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 180W TO247 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/5W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 8.56K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf