Vishay/Dale RLR07C2R32FMRSL
RLR07C2R32FMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C2R32FMRSL
Brief Description
RES 2.32 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C2R32FMRSL.pdf
Availability of RLR07C2R32FMRSL
QUANTITY
RLR07C2R32FMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C2R32FMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C2R32FMRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C2R32FMRSL
Related LinksRLR07C2, RLR07C2R32FMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C2R32FMRSL Details Description
Related parts for RLR07C2R32FMRSL
FIXED IND 560NH 510MA 190 MOHM datasheet.pdf
FUSE CERM 3A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN TERM BLK 10POS 5.08MM ANGLE datasheet.pdf
HEATSINK 34W SPOT OSRAM PREVALED datasheet.pdf
IC RF PWR AMP 2.4GHZ 8XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 820 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/2W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf