Vishay/Dale RLR07C3002GRBSL
RLR07C3002GRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3002GRBSL
Brief Description
RES 30K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3002GRBSL.pdf
Availability of RLR07C3002GRBSL
QUANTITY
RLR07C3002GRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3002GRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3002GRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3002GRBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3002GRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3002GRBSL Details Description
Related parts for RLR07C3002GRBSL
RES SMD 10.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 20HTSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM SHLD 3W SPST M8 datasheet.pdf
QSFP+ AOC 7 METER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf