Vishay/Dale RLR07C3010FSBSL
RLR07C3010FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3010FSBSL
Brief Description
RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3010FSBSL.pdf
Availability of RLR07C3010FSBSL
QUANTITY
RLR07C3010FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3010FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3010FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)301
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3010FSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3010FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3010FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C3010FSBSL
FUSE BOARD MNT 250MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V datasheet.pdf
MODULE BRIDGE RECT SLG PHASE 12A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 500G datasheet.pdf
CAP CER 330PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE HLDR BLT DWN 32V 200A PANEL datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER DIP TO 18SOIC datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 2C SHLD 300V datasheet.pdf