Vishay/Dale RLR07C30R0GMB14
RLR07C30R0GMB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C30R0GMB14
Brief Description
RES 30 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C30R0GMB14.pdf
Availability of RLR07C30R0GMB14
QUANTITY
RLR07C30R0GMB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C30R0GMB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C30R0GMB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C30R0GMB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C30R0GMB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C30R0GMB14 Details Description
Related parts for RLR07C30R0GMB14
MINIGRABBER CLIP RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
SSD 240GB SCSI datasheet.pdf
IC OPAMP GP 88MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LED ROUND GRN GRN DIFF TAB TERM datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 115MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf