Vishay/Dale RLR07C30R1FPBSL
RLR07C30R1FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C30R1FPBSL
Brief Description
RES 30.1 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C30R1FPBSL.pdf
Availability of RLR07C30R1FPBSL
QUANTITY
RLR07C30R1FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C30R1FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C30R1FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C30R1FPBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C30R1FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C30R1FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C30R1FPBSL
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
CONN PIN 3WIREWRAP POST TIN datasheet.pdf
STRAP UNIV/MOUNT W/O TAPE 2" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 4.32 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 499 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CRIMP TOOL A3B-A4B TYPE datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
TRIAC 800V 12A TO220FL datasheet.pdf
IC REG LDO NEG AD 1.5A datasheet.pdf