Vishay/Dale RLR07C3242FRBSL
RLR07C3242FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3242FRBSL
Brief Description
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3242FRBSL.pdf
Availability of RLR07C3242FRBSL
QUANTITY
RLR07C3242FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3242FRBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3242FRBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3242FRBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3242FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3242FRBSL Details Description
Related parts for RLR07C3242FRBSL
FUSE GLASS 125MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP PTFE 25PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
4 BIT TRANSLATOR 14TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.063" NYLON 6MM datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 8X1X3" 6A CRS datasheet.pdf