Vishay/Dale RLR07C3242FSRE6
RLR07C3242FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3242FSRE6
Brief Description
RES 32.4K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3242FSRE6.pdf
Availability of RLR07C3242FSRE6
QUANTITY
RLR07C3242FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3242FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3242FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3242FSRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3242FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3242FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3242FSRE6
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
DIE SET FOR TOOL MKS-L datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 80V 100MA UMD6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
PLATINUM RTD 1,000 OHM .06% datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.250" (6.35mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
HEADER TURRET 2.54MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 1.25W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 51K OHM 2512 datasheet.pdf