Vishay/Dale RLR07C3300GMRSL
RLR07C3300GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3300GMRSL
Brief Description
RES 330 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3300GMRSL.pdf
Availability of RLR07C3300GMRSL
QUANTITY
RLR07C3300GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3300GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3300GMRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3300GMRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3300GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3300GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C3300GMRSL
MAT TABLE ESD 30"X72" DK GRAY datasheet.pdf
IC RCVR UHF ASK 433MHZ 20SSO datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
MOTION CONTROL MODULE 4 AXIS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
MACHINE SCREW CHEESE SLOTTED M5 datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 1.27MM datasheet.pdf
CAP TANT POLY 120UF 15V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NPO 0603 datasheet.pdf