Vishay/Dale RLR07C3300GRRSL
RLR07C3300GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3300GRRSL
Brief Description
RES 330 OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3300GRRSL.pdf
Availability of RLR07C3300GRRSL
QUANTITY
RLR07C3300GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3300GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3300GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3300GRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3300GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3300GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C3300GRRSL
WASHER SHOULDER #6 FIBRE datasheet.pdf
FILTER LINE 0.5MH 25A HORIZONTAL datasheet.pdf
RES SMD 23.2 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 300' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 0.001 UF 20% 300 VAC RA datasheet.pdf