Vishay/Dale RLR07C3302GMRSL
RLR07C3302GMRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3302GMRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3302GMRSL.pdf
Availability of RLR07C3302GMRSL
QUANTITY
RLR07C3302GMRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3302GMRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3302GMRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3302GMRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3302GMRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3302GMRSL Details Description
Related parts for RLR07C3302GMRSL
TERMINAL TURRET DBL .147"L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EUROBLOCK 20POS 5MM BLK datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 30 SAU 72CK datasheet.pdf
IDC HEADER, 0.050" 12POS datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 40V 180A TO263-7 datasheet.pdf