Vishay/Dale RLR07C3302GRRSL
RLR07C3302GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3302GRRSL
Brief Description
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3302GRRSL.pdf
Availability of RLR07C3302GRRSL
QUANTITY
RLR07C3302GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3302GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3302GRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3302GRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3302GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3302GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C3302GRRSL
PSOC POD FOR CY8C27 QFN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
HEATSHK TUBING 4:1 10.8DIA 75MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
EMI FILTER 500PF C TYPE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf