Vishay/Dale RLR07C3302GRRSL
RLR07C3302GRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3302GRRSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3302GRRSL.pdf
Availability of RLR07C3302GRRSL
QUANTITY
RLR07C3302GRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3302GRRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3302GRRSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3302GRRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3302GRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3302GRRSL Details Description
Related parts for RLR07C3302GRRSL
FILTER LINE 3.4MH 0.4A VERTICAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 150POS .050" datasheet.pdf
BATT CYCLON SLA 6V 5.0AH datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf