Vishay/Dale RLR07C3303GSB14
RLR07C3303GSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3303GSB14
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3303GSB14.pdf
Availability of RLR07C3303GSB14
QUANTITY
RLR07C3303GSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3303GSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3303GSB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3303GSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3303GSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3303GSB14 Details Description
Related parts for RLR07C3303GSB14
CONN HEADER 11POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECT LP 2.20V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANSFORMER 10BASE-T LAN 16SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1 OHM 1% 50W datasheet.pdf
PLIERS DIAG ANGL 8" INSUL MOLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
LED CBL ASSY 5MM 0.5W W/BK 24"LD datasheet.pdf