Vishay/Dale RLR07C3304GMR36
RLR07C3304GMR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3304GMR36
Brief Description
RES 3.3M OHM 2% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3304GMR36.pdf
Availability of RLR07C3304GMR36
QUANTITY
RLR07C3304GMR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3304GMR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C3304GMR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3M
Tolerance±2%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3304GMR36
Related LinksRLR07C3, RLR07C3304GMR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3304GMR36 Details Description
Related parts for RLR07C3304GMR36
IC A/D CONV 1CH 16BIT 8-MSOP datasheet.pdf
Connector Header 15 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HD EJECT VT TH datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf