Vishay/Dale RLR07C3320FRRE6
RLR07C3320FRRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3320FRRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3320FRRE6.pdf
Availability of RLR07C3320FRRE6
QUANTITY
RLR07C3320FRRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3320FRRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C3320FRRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3320FRRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C3320FRRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3320FRRE6 Details Description
Related parts for RLR07C3320FRRE6
CONN PLUG 5POS INLINE STR SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN HEADR 76POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
DGTL ISO 3.75KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CABLE PROGRAMMING NT2S/NT3S 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 940V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
GK NICU PTAFG PU V0 BELL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf