Vishay/Dale RLR07C3324FPBSL
RLR07C3324FPBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3324FPBSL
Brief Description
RES 3.32M OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3324FPBSL.pdf
Availability of RLR07C3324FPBSL
QUANTITY
RLR07C3324FPBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3324FPBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3324FPBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3324FPBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3324FPBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3324FPBSL Details Description
Related parts for RLR07C3324FPBSL
RES SMD 14K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PANEL SIDE 70X20X0.8" BE/GY 1/PR datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B DUAL 44PLCC datasheet.pdf
RES 1.96 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT STR PCB datasheet.pdf
CRIMPFOX TOOL datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 32KBIT 8MSOP datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf