Vishay/Dale RLR07C33R2FSR36
RLR07C33R2FSR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C33R2FSR36
Brief Description
RES 33.2 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C33R2FSR36.pdf
Availability of RLR07C33R2FSR36
QUANTITY
RLR07C33R2FSR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C33R2FSR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C33R2FSR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C33R2FSR36
Related LinksRLR07C3, RLR07C33R2FSR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C33R2FSR36 Details Description
Related parts for RLR07C33R2FSR36
FUSE RESETTABLE 300MA 60V 2920 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 6GB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 31POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 120LQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 0.274 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf