Vishay/Dale RLR07C3400FSB14
RLR07C3400FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3400FSB14
Brief Description
RES 340 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3400FSB14.pdf
Availability of RLR07C3400FSB14
QUANTITY
RLR07C3400FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3400FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3400FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3400FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3400FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3400FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C3400FSB14
SCR DBL 2SCR 1000V 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf
DECODER/DEMUX 1-OF-8 LV 16SOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
493103 BLACK EACH datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 10K OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf