Vishay/Dale RLR07C3481FSRSL
RLR07C3481FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3481FSRSL
Brief Description
RES 3.48K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3481FSRSL.pdf
Availability of RLR07C3481FSRSL
QUANTITY
RLR07C3481FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3481FSRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3481FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3481FSRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3481FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3481FSRSL Details Description
Related parts for RLR07C3481FSRSL
IC CODEC-FILTER PCM 5V 20-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 25.62VC DO201 datasheet.pdf
CARDEDGE 30POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
DIE SET FOR M/5 METRIC datasheet.pdf
FAN 12VDC 80X20MM 3WR datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 484 CLBs, 6500 Gates, 230MHz, 484-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf