Vishay/Dale RLR07C3482FSB14
RLR07C3482FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3482FSB14
Brief Description
RES 34.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3482FSB14.pdf
Availability of RLR07C3482FSB14
QUANTITY
RLR07C3482FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3482FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C3482FSB14
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3482FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C3482FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3482FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C3482FSB14
IC TRANSLATOR DUAL 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT 20POS FMALE PANEL MT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 3/8-24 UNF 4-20MA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.05A 270 MOHM TH datasheet.pdf
FERRITE CHIP 75 OHM 6000MA 1806 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 31 F 18" RBW JACKP A174 datasheet.pdf