Vishay/Dale RLR07C3483FPRSL
RLR07C3483FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3483FPRSL
Brief Description
RES 348K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3483FPRSL.pdf
Availability of RLR07C3483FPRSL
QUANTITY
RLR07C3483FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3483FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3483FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3483FPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3483FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3483FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3483FPRSL
CONN HEADER .100 10POS DUAL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 0.866 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1500PF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 7.5A datasheet.pdf
OSC XO 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 25V X5R 1210 datasheet.pdf