Vishay/Dale RLR07C3483FSBSL
RLR07C3483FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3483FSBSL
Brief Description
RES 348K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3483FSBSL.pdf
Availability of RLR07C3483FSBSL
QUANTITY
RLR07C3483FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3483FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3483FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3483FSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3483FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3483FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C3483FSBSL
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 5V datasheet.pdf
CAP REPLACMNT FOR M8 PROX UNSHLD datasheet.pdf
FUSE INDUST 100A 660V BS88 datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 488 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf
CABLE SLEEVE PLUG 9MM DIA BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf