Vishay/Dale RLR07C34R0FSRE6
RLR07C34R0FSRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C34R0FSRE6
Brief Description
RES 34 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C34R0FSRE6.pdf
Availability of RLR07C34R0FSRE6
QUANTITY
RLR07C34R0FSRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C34R0FSRE6
Internal Part NumberEIS-RLR07C34R0FSRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C34R0FSRE6
Related LinksRLR07C3, RLR07C34R0FSRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C34R0FSRE6 Details Description
Related parts for RLR07C34R0FSRE6
CONN PLUG CPC 18POS SOLDER CUP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SKTS datasheet.pdf
SWITCH 3POS DIP GULL SEALED SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf