Vishay/Dale RLR07C34R8FSB14
RLR07C34R8FSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C34R8FSB14
Brief Description
RES 34.8 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C34R8FSB14.pdf
Availability of RLR07C34R8FSB14
QUANTITY
RLR07C34R8FSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C34R8FSB14
Internal Part NumberEIS-RLR07C34R8FSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C34R8FSB14
Related LinksRLR07C3, RLR07C34R8FSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C34R8FSB14 Details Description
Related parts for RLR07C34R8FSB14
RES SMD 2.61KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BATTERY PACK 7.2V 8250MAH NIMH datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 9" 1MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 145K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf