Vishay/Dale RLR07C3570FPRSL
RLR07C3570FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3570FPRSL
Brief Description
RES 357 OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3570FPRSL.pdf
Availability of RLR07C3570FPRSL
QUANTITY
RLR07C3570FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3570FPRSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3570FPRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3570FPRSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3570FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3570FPRSL Details Description
Related parts for RLR07C3570FPRSL
ASSEMBLY 4 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
OSC XO 77.76MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
63306T101 CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 39.2 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 9POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS 0.8MM PCB datasheet.pdf