Vishay/Dale RLR07C3832FRR36
RLR07C3832FRR36 picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3832FRR36
Brief Description
RES 38.3K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3832FRR36.pdf
Availability of RLR07C3832FRR36
QUANTITY
RLR07C3832FRR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3832FRR36
Internal Part NumberEIS-RLR07C3832FRR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3832FRR36
Related LinksRLR07C3, RLR07C3832FRR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3832FRR36 Details Description
Related parts for RLR07C3832FRR36
TVS DIODE 12VWM 26VC 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS 30AWG 12IN datasheet.pdf
IC VID DECODER NTSC/PAL 32-TQFN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 330PF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT5E PLUG-PLUG 0.3M datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 15W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf