Vishay/Dale RLR07C3833FSBSL
RLR07C3833FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RLR07C3833FSBSL
Brief Description
RES 383K OHM 1% 1/4W AXIAL
Datasheet Download
RLR07C3833FSBSL.pdf
Availability of RLR07C3833FSBSL
QUANTITY
RLR07C3833FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR07C3833FSBSL
Internal Part NumberEIS-RLR07C3833FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/01, RLR07
PackagingBulk
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR07C3833FSBSL
Related LinksRLR07C3, RLR07C3833FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR07C3833FSBSL Details Description
Related parts for RLR07C3833FSBSL
ROUND STANDOFF 6-32 BRASS 1/8" datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC SMC datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SL SURFACE COND DISC 4" A MED datasheet.pdf
SURFACE DISC 2"XNH S SFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
IC OPAMP CURR 450KHZ SOT23-5 datasheet.pdf